سرویس آسانسور در تهران – شرکت نگهداری , سرویس تعمیر آسانسور

نرخ نامه مصوب هیراد (1401)سرویس آسانسور در تهران – چک لیست نگهداری ,  سرویس تعمیر آسانسور pdf , مدت زمان , هزینه و قیمت سرویس ماهیانه آسانسور در تهران :  هیراد صنعت آسانبر ارائه دهنده خدمات راه اندازی ، سرویس و نگهداری و استاندارد آسانسور بالابر و پله برقی به همراه تامین قطعات : شرکت هیراد صنعت آسانبر سالهاست که در زمینه صنعت آسانسور ، پله برقی و بالابر پیشرو و هدفمند بوده و مفتخر به دریافت لوح های تقدیر در زمینه کیفیت ، نو آوری ، خدمات پس از فروش و مشتری مداری از سازمانهای مختلف دولتی و خصوصی گشته است. شرکت هیراد صنعت آسانبر با بکار گیری نیروهای متخصص و دوره دیده، دارای تیم پشتیبانی کامل با ابزاری دقیق و بروز دنیا به صورت 24 ساعته (طبق چک لیست های فنی طراحی شده) در خدمت مشترکین گرامی میباشد.

از جمله خدمات طلایی این شرکت ارائه CD آموزشی به مسئول مربوطه، آموزش رایگان به فرد معرفی شده از طرف ساختمان برای مواقع ضروری، نصب برد SMS روی تابلو فرمان ( ارسال SMS به طور خودکار هنگام نقص فنی دستگاه به سرویسکار) ، ضمنا این شرکت با فراهم نمودن انبار جداگانهای برای تامین قطعات دستگاهها در صورت خرابی دستگاه در زمان کوتاهی نسبت به ارسال قطعه مورد نیازاقدام میکند .

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

نمونه قرارداد

نمونه چک لیست

نرخ مصوب هیراد صنعت

روش نگهداری از آسانسور و نحوه سرویس آن

ساختمان هایی که دارای آسانسور می باشند با توجه زیادی به آن ها شود زیرا آسانسورها می توانند باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری شود. برای پیشگیری با آن ها در دوره های مختلفی سرویس شوند تا در صورت داشتن مشکلی سریع برطرف شود و خسارتی به افراد و تجهیزات وارد نشود.

حال این سؤال در ذهن افراد به وجود می آید که چگونه باید از آسانسور نگهداری کنیم و یا نحوه سرویس آن چگونه می باشد؟ ما در این قسمت به طور کامل به توضیح این موضوع می پردازیم.

با توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی در ساختمان و احتمال بروز حوادث غیر قابل جبران ، در خصوص عدم سرویس و نگهداری صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص ، شرکت هیراد صنعت آسانبربرآن شد با نگاهی تخصصی واصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام نماید .

لذا مدیران محترم ساختمانها آگاه باشند ،در صورت بروز هر گونه حادثه ، طبق قانون این حق به هر یک ازافراد سانحه دیده مبنی بر شکایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانکار و در خواست غرامت از مقصرین امرلازم الاجرا میباشد .لذا دارا بودن قرارداد سرویس و نگهداری معتبر به همراه بیمه و استاندارد و همچنین انعقاد قرارداد نگهداری سالیانه با شرکت معتبرو دارای صلاحیت (دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، عضویت سندیکای آسانسور ) امری ضروری بوده و میتواند گره گشای مشکل پیش آمده باشد.

چرا باید آسانسور سرویس شود؟

آسانسور در هر ساختمانی جز مهم ترین اجزا به حساب می آید که باید توجه ویژه ای به آن شود زیرا در صورت وجود کوچک ترین مشکلی می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند. در حالت کلی هر دستگاه و وسیله بعد از خرید و نصب نیاز به سرویس و نگهداری خواهد داشت این کار باعث بالا رفتن کارایی آن و ایمنی خواهد شد. آسانسور نیز به سرویس و نگهداری نیاز دارد و باید تمامی قطعات آن بررسی شوند این کار باعث می شود در صورت آسیب یک قطعه سریع تعمیر شود و به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود.

خیلی از افراد بر این باورند که سرویس و نگهداری آسانسور کار کاملاً غیر ضروری و پر هزینه ای می باشد در صورتی که اصلاً چنین نیست و گاهی اوقات این کار ممکن است از به وجود آمدن هزینه های زیاد جلوگیری کند.

برای مثال شما فرض کنید اگر سیم‌ های آسانسور و یا سیم بکسل دچار آسیب شده باشد، همین مورد می‌ تواند سبب آسیب به فلک های کششی آسانسور شود، درنهایت نیز امکان پارگی سیم بکسل و سقوط آسانسور نیز وجود دارد و صدمات مالی و جانی زیادی را به فرد وارد می‌کند. در این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد که سرویس و نگهداری از آسانسور خیلی با صرفه‌ تر از تعمیر آن می باشد و می تواند ایمنی کامل را ایجاد کند.

راه اندازی آسانسور

سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور در تهران

سرویس و نگهداری ماهیانه صحیح آسانسور ، پله برقی و بالابر علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از خرابی های احتمالی میشود. بعنوان مثال می توان با چک کردن ماهیانه ، میزان باروارده بر هر یک از سیم بکسلهای دستگاه توسط متخصیصن امر به کمک ابزار مخصوص و تنظیم آن از آسیب رسیدن به فلکه اصلی موتور، فلکه هرزگرد، سیم بکسل وسر خوردگی کابین جلو گیری بعمل آورد.

جهت دانلود فرم قرار داد سرویس و نگهداری آسانسور شرکت هیراد صنعت آسانبر اینجا را کلیک نمایید .

جهت دانلود چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور به صورت کامل اینجا را کلیک نمایید

همچنین شرکت هیراد صنعت جهت رفاه شما مشتریان گرامی اقدام به راه اندازی درخواست آنلاین سرویس نموده است . در صورت نیاز می توانید از لینک پایین صفحه جهت ثبت درخواست خود اقدام فرمایید . در اولین فرصت با شما تماس می گیریم .

چه دلایلی در آسانسور باعث ایجاد خرابی می شوند؟

آسانسور نیز مانند هر دستگاه دیگری برای این که بتواند به درست ترین شکل ممکن کار کند باید تمامی اصول و استاندارد های مربوطه در آن رعایت شود. با توجه به بایدها و نباید های موجود درباره آسانسور این وسیله عملکرد بهتری خواهد داشت. برخی از موارد که حتماً باید به آن ها توجه شود عبارت اند از:

 • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
 • میزان سرعت
 • مقدار ارتفاع
 • کنترل درب‌ها
 • مکان قرارگیری آسانسور
 • ولتاژ برق

اگر این قسمت ها مورد بررسی دقیق قرار نگیرند قطعاً مشکلاتی ایجاد خواهند کرد. توجه کنید که همه افراد نمی توانند این تجهیزات پیچیده را کنترل و بررسی کنند بلکه باید این کار را مهندسین باتجربه و متخصص در این رشته انجام دهند. زمانی که تجهیزات مورد استفاده در قسمت های مختلف آسانسور باکیفیت باشند آسانسور دیرتر دچار مشکل خواهد شد و قطعاً عمر طولانی خواهد داشت. در ادامه به شرح برخی از دلایلی که سرویس و نگهداری از آسانسور را ضروری می کند می پردازیم.

رعایت نکردن ظرفیت تعیین شده برای هر آسانسور

برای هر آسانسور ظرفیت محدودی تعیین شده است که نباید بیشتر از آن میزان ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که ظرفیت آن نادیده گرفته می شود مشکلات مختلفی در آسانسور ایجاد می شود که این مشکلات در صورت تعمیر نشدن خرابی های بیشتر و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود می آورند.

ظرفیت کابین

ظرفیت آسانسور

برخی از مواردی که باعث می شود به ظرفیت آسانسور توجهی نشود عبارت اند از:

 • اعمال فشار و یا ضربه به درب‌ها
 • حمل لوازم منزل با آسانسورهای مخصوص مسافر
 • دست‌کاری افراد نابلد در سیستم‌های آن
 • فرسوده‌شدن تجهیزات
 • کیفیت بد اجناس به‌کاررفته ابتدایی
 • و …

تغییرات ناگهانی ولتاژ و قطع برق

تغییرات ناگهانی ولتاژ برق می‌تواند بر کارایی صحیح آسانسورها تأثیر نامطلوب گذاشته و قطع‌های پی‌درپی آن باعث خرابی و ازکارافتادگی این تجهیزات ساختمان‌ها گردد. افت فشار برق نیز به هر دلیلی رخ دهد امکان عملکرد مثبت را از این سیستم‌ها صلب نموده و گاه به حدی می‌رسد که نیاز به یک متخصص به‌منظور عیب‌یابی و رفع آن احساس می‌شود.

ایجاد اختلال در سیستم های مکانیکی و الکتریکی

در ساختمان هایی که دارای تعداد طبقات زیاد هستند آسانسور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد این کار باعث می شود در سیستم های مکانیکی و الکتریکی آن مشکلاتی ایجاد می شود که ممکن است مشکلات بزرگ تری ایجاد کند. با سرویس و نگهداری آسانسور شما می تواند با کمک مهندسین باتجربه این مشکلات را از بین ببرید و مانع خراب شدن تجهیزات و قسمت های دیگر آسانسور شوید.

در حالت کلی تعمیر و سرویس آسانسور دو قسمت می باشد یکی بررسی و شناسایی نقص و قسمت دوم رفع نقص. این مراحل با استفاده از مهندسین متخصص در این حرفه بسیار باصرفه و راحت انجام خواهد شد.

تعمیر موردی آسانسور بهتر است یا سرویس و نگهداری از آن؟

سرویس آسانسور در تهران

سرویس آسانسور در تهران

همه وسیله ها مخصوصاً مکانیکی باید در دوره های مختلف سرویس شوند و تمامی قطعات آن ها مورد بررسی قرار گیرد تا از سلامتی آن ها اطمینان حاصل شود. این کار باعث می شود وسیله ها خراب نشوند و یا در صورت خرابی مشکلات جدی در آن ها ایجاد نشود.

آسانسور نیز اینگونه می باشد و اگر در دوره های متوالی مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد کمتر خراب می شود و خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری ایجاد نمی کند. از آنجا که آسانسور افراد را حمل می کند می تواند جان آن ها را تهدید کند به همین دلیل همیشه باید سالم و ایمن باشد.

منظور از تعمیر دوره ای چیست؟

اگر هر وسیله مکانیکی دچار نقص شود و یا یکی از قسمت های آن خراب شوند عملکرد آن نیز با مشکل رو به رو خواهد شد و ممکن اصلا کار نکند برای حل این مشکل باید قطعه دچار نقص شده تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض شود. این کار ممکن است هزینه زیادی داشت باشد و حتی در مواقعی در زمان مناسب تعمیر نمی شود و قطعه آسیب دیده به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد می کند و باعث صرف زمان و هزینه زیاد می شود. این موضوع در مورد آسانسور نیز صادق می باشد با این تفاوت که آسانسور وسیله خطرناکی می باشد زیرا با جان افراد سر و کار دارد و در صورت داشتن مشکل جدی ممکن است خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.

منظور از سرویس و نگهداری از آسانسور چیست؟

تعمیر دوره ای آسانسور

تعمیر دوره ای آسانسور

همان طور که گفتیم آسانسور نیز مانند هر وسیله مکانیکی دیگری دچار نقص و خرابی می شود و نیاز به تعمیر دارد ولی در این میان می توان برای جلوگیری از این کار در دوره ای مختلف آن را سرویس کرد تا از بروز هرگونه مشکل و خرابی پیشگیری شود. در ادامه می خواهیم سرویس و نگهداری آسانسور را در دو حالت PM و EM بررسی کنیم.

منظور از سرویس و نگهداری آسانسور (PM)

در قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور، شرکت طرف قرارداد متعهد می‌شود ماهانه سرویسکار آسانسور مجاز و آموزش‌دیده‌ای را (سرویسکاری که آموزش‌های لازم در زمینه آسانسور را دیده باشد) برای سرویس ماهانه آسانسور شما اعزام کند. سرویسکار آسانسور تمام قطعات آسانسور را بازرسی می‌کند، اشکالات جزئی را برطرف کرده، آسانسور شما را از نظر صنعتی نظافت می‌کند و در صورت وجود، مشکل هر کدام از قطعات را، قبل از بروز خرابی جدی، اعلام و پس موافقت مدیر ساختمان، تعمیر و یا تعویض می‌کند؛ این کار باعث جلوگیری از صدمه دیدن دیگر قطعات و در نهایت طولانی شدن عمر آسانسور شما می‌شود.

منظور از تعمیر آسانسور به ‌صورت موردی (EM):

زمان خرابی آسانسور، در صورت نداشتن قرارداد سرویس و نگهداری، شما با یکی از شرکت‌های معتبر آسانسور و یا یک سرویسکار برای تعمیر آسانسور خود تماس می‌گیرید.

تماس با سرویسکارهای منفرد به دلیل اطلاع نداشتن از سوابق سرویسکار توصیه نمی‌شود. سرویسکار که نشانه‌های خرابی آسانسور را می‌شناسد، رفع خرابی آسانسور شما را به‌صورت موردی انجام می‌دهد (رفع مشکل قطعه خراب بدون بررسی کامل آسانسور)؛ این امر باعث می‌شود که اگر مشکلی در قطعات دیگر آسانسور وجود دارد بررسی و رفع نشود؛ همین موضوع ممکن است باعث خرابی دوباره آسانسور شما و یا آسیب رسیدن به دیگر قطعات آسانسور شما شود.

آیا سرویس و نگهداری آسانسور می تواند بروز هرگونه خسارتی را کاهش دهد؟

تعمیر و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

آسانسور از قطعات مختلفی تشکیل شده است که در اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار مشکل شوند و عملکرد آسانسور را با اختلال مواجه کنند. گاهی اوقات یک قطعه کوچک و نه چندان مهم دچار نقص شده در زمان درست تعمیر نمی شود و رفته رفته به قسمت ها و تجهیزات دیگر آسیب وارد می کند که ممکن است برای تعمیر آن به هزینه زیادی نیاز داشته باشید در حالی که سرویس دوره ای از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند زیرا به طور مثال ماهانه تمامی قطعات آن بررسی می شود و سلامت آن ها تائید می شود در غیر این صورت مشکل به وجود آمده سریع حل می شود. توجه کنید که این خرابی ها ممکن است حادثه های بسیار خطرناکی ایجاد کنند.

تعمیر موردی آسانسور با صرفه می باشد یا سرویس دوره ای آن؟

در نگاه اول شاید این چنین به نظر برسد که سرویس دوره ای نیاز به هزینه زیادی دارد ولی در حقیقت این چنین نیست شما می توانید در هر دوره با هزینه کم مانع به وجود آمدن مشکلات بزرگ شوید. زمانی که قسمتی از آسانسور دچار ایراد می شود ممکن است به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد کند که برای رفع آن هزینه بسیار زیادی مورد نیاز می باشد. همچنین خرابی آسانسور ممکن است خسارت های جانی نیز داشته باشد که این مورد جبران ناپذیر نمی باشد.

در صورت عدم سرویس دوره ای آسانسور چه آسیب هایی به آن وارد می شود؟

تعمیر آسانسور

سرویس دوره ای آسانسور

 • خرابی در «رزیستور» های تابلو فرمان باعث خرابی «درایو» تابلو فرمان می‌شود؛ «درایو» یکی از گران‌قیمت‌ترین قطعات آسانسور است؛ این در حالی است که چنانچه در سرویس دوره‌ای خرابی رزیستور تشخیص داده شود، هزینة تعویض «رزیستور» بسیار ارزان تر از این مقدار می باشد.
 • کم شدن روغن «موتور گیریبکس» که تنها با اضافه کردن روغن در سرویس دوره‌ای می‌توان آن را برطرف کرد، باعث خرد شدن کل «موتور گیریبکس» و از بین رفتن آن می‌شود. هزینه موتور گیربکس بسیار بالا می باشد.
 • تنظیم نبودن «فنر گاورنر» که تنها با یک بازرسی و تنظیم مجدد قابل‌حل است، باعث «پاراشوت» کردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می‌شود.
 • کثیف بودن و یا وجود گرد و غبار بر روی «لقمه‌های پاراشوت»-که تنها با تمیز کردن لقمه‌ها به‌صورت منظم در هر بازدید سرویس و نگهداری انجام می‌شود- باعث «پاراشوت» کردن آسانسور و از بین رفتن «ریل» های آسانسور می‌شود.
 • بازبینی نکردن «سیم بکسل» موجب می‌شود که افراد متوجه خوردگی «سیم بکسل» نشوند؛ خوردگی «سیم بکسل» باعث لیز خوردن «سیم بکسل» و در نهایت سقوط آسانسور می‌شود. این مورد می تواند خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

شرایط بیمه برای پرداخت غرامت خرابی های آسانسور چگونه می باشد؟

بهتر است بدانید در صورت نداشتن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور شما نمی توانید از خدمات بیمه بهره مند شوید. امروزه با زیاد شدن استفاده از آسانسور و عدم رعایت خیلی از استاندارد ها حوادث های آسانسور بسیار بالا رفته است که بیمه می تواند تا حدودی از خسارت های مالی آن را جبران کند ولی در صورت نداشتن قرارداد سرویس و نگهداری از یک شرکت معتبر، بیمه هیچگونه خدماتی ارائه نمی کند.

کلام آخر و پاسخ سوالات متداول

آسانسور مانند تمامی وسیله های مکانیکی نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارد. در حالت استاندارد سرویس هر ماه یکبار کافی می باشد. افرادی که تصور می کنند سرویس دوره ای به هزینه زیادی نیاز دارد باید برای تعمیرات موردی هزینه خیلی بیشتری پرداخت کنند و گاهی اوقات متاسفانه خرابی آسانسور خسارت های جانی نیز دارد.

بهتر است بدانید سرویس آسانسور و یا هر وسیله مکانیکی دیگری باعث افزایش طور عمر آن می شود. ما در این قسمت به بررسی سرویس و نگهداری آسانسور پرداختیم امیدواریم با مطالعه آن به روش صحیحی از آسانسور نگهداری کنید و دچار خسارت های جبران ناپذیری نشوید.

سرویس های مورد نیاز برای موتور آسانسور کدامند؟

توجه داشته باشید که موتور آسانسور اگر در شرایط عادی باشد نیاز به سرویس خاصی ندارد و تنها نیاز دارد روغن گیربکس چک شود .

هزینه سرویس ماهیانه آسانسور در تهران چقدر است ؟

هزینه و قیمت سرویس ماهیانه آسانسور بسته به نوع کاربری آن دارد و همینطور به ترافیک مثال : برای ساختمان مسکونی 4 طبقه حدودا ماهی 150 هزار تومن . لذا جهت دریافت دقیق هزینه با شماره های : 09124115632  – 02144296863 تماس بگیرد.

آیا سرویس ماهیانه آسانسور از نظر فاصله زمانی متناسب است ؟

بر اساس گواهی استاندارد آسانسور و عرف سرویس دوره ای ماهانه یکبار انجام می شود و برای مدت یکسال قرارداد بسته می شود . برای تعمیر سرویس خارج از غیر عرف باید توافق شود.

 

منتظر تماس شما هستیم هیراد شایسته اعتماد