آسانسور گیربکس یک به یک – گیربکس آسانسور چیست ؟

آسانسور گیربکس یک به یک و آسانسور با موتور گیربکس : این آسانسورها برای ارتفاعات نسبتا کم (10 توقف)با حداکثر سرعت (6/1 m/s) مورد استفاده قرار میگیرند.اساس کار این نوع آسانسورها به سبب نیروی اصطحکاک بین سیم بکسل و فلکه اصلی موتور ایجاد میشود .

شرکت هیراد صنعت جهت رفاه شما مشتریان گرامی اقدام به راه اندازی درخواست آنلاین سرویس نموده است . در صورت نیاز می توانید از لینک پایین صفحه جهت ثبت درخواست خود اقدام فرمایید . در اولین فرصت با شما تماس می گیریم .

آسانسور گیربکس

آسانسور گیربکس

منظور موتور گیربکس آسانسور چیست؟

موتور مهم ترین قسمت در آسانسور می باشد که آسانسور به کمک آن حرکت می کند. برای این که با موتور گیربکس آسانسور آشنا شویم ابتدا باید بدانیم وظیفه گیربکس چیست؟ به چه وسیله ای گیربکس گفته می شود؟ در حقیقت گیربکس کار انتقال انجام می دهد به این شکل که در آسانسور توان مکانیکی را از منبع تولید توان به مصرف کننده هدایت می کند به طوری پایه و اساس کار آسانسور به موتور گیربکس بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

موتور گیربکس چه وظیفه ای دارد؟

گیربکس ماشینی می باشد که وظیفه تبدیل سرعت بالا که توسط موتور ب شافت ورودی اعمال شده و به سرعت پایین که از شافت خروجی به فلکه گیربکس منتقل می شود، دارد. در آسانسور نیز به وسیله سیم بکسل ها اتاق آسانسور را به حرکت در می آورد و اجزای اصلی آسانسور به شمار می رود به طوری که تغییر کوچکی در موتور گبربکس عملکرد آسانسور را با مشکل رو به رو می کند. موتور گیربکس خود از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارت اند از: موتور الکتریکی، گیربکس، فلکه گیربکس، ترمز الکتریکی.

موتور گیربکس

موتور گیربکس

در چه مواردی می توان از گیربکس استفاده کرد؟

در حالت کلی گیربکس یک واسطه بین تولید کنند نیرو و مصرف کننده آن می باشد. منبع تولید توان مهم نیست که با چه نوع سوخت یا منابع انرژی توان را تولید میکند بلکه این مهم است که در شفت ورودی به گیربکس توان تولید شده را به صورت گشتاور به گیر بکس منتقل کند دستگاههایی که میتوانند توان مورد نیاز گیربکس را تأمین کنند شامل: موتورهای الکتریکی – موتورهای دیزل – موتورهای بنزینی – موتورهای گاز سوز- توربین های بخار – توربین های گازی – توربین های آبی – توربین های بادی – موتورهای جت – و منابع تولید توانی که انرژی خود را از خورشید تامین میکنند می باشند.

همچنین بهتر است بدانید مصرف کننده می توان هر نوع وسیله و ماشینی باشد به شرطی که قابلیت دریافت توان خروجی از گیربکس را به حالت گشتاور داشته باشد. در این ماشین در دستگاه های مختلفی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به کشتی ها، هواپیماها، هلیکوپترها، انواع پمپ ها و خودرو ها اشاره کرد.

گیربکس ها در نوع تک سرعته و دو سرعته یا چند سرعته تولید می شوند و براساس ویژگی هایی که دارند هر کدام در وسیله های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در آسانسور ها از گیربکس تک سرعته استفاده می شود زیرا افزایش و کاهش سرعت در آن ها مهم نمی باشد بلکه افزایش سرعت وگاهش گشتاور یا کاهش سرعت و افزایش گشتاور اهمیت دارد. با توجه به این که گیربکس تک سرعته می تواند کاهش یا افزایش گشتاور را در یک مرحله یا چند مرحله انجام دهد پس قابل استفاده در آسانسور می باشد.

منظور از گیربکس دو سرعته و یا چند سرعته چیست؟

بعضی از وسیله ها برخلاف آسانسور گیربکس نیاز به افزایش و کاهش سرعت دارند در نتیجه تنوع سرعت در آن ها اهمیت زیادی دارد. در این نوع ماشین آلات و دستگاه ها باید از گیربکسی استفاده شود که بتواند پاسخ گوی این تنوع سرعت باشد. برای درک بهتر این موضوع خودرو را در نظر بگیرید وقتی از سر بالایی میخواهند بالا روند بیشتر به گشتاور بالاتر نیاز دارند تا سرعت بیشتر تا بتوانند از سر بالایی بالا روند و وقتی که در اتوبان ها حرکت میکنند بیشتر نیاز به سرعت بیشتر دارند تا گشتاور بالا لذا برای تأمین این تنوع سرعت و گشتاور از گیربکسی که بتواند این تنوع را برآورده سازد استفاده می شود. گیربکس چند سرعته این قابلیت را دارد که بتواند گشتاور کافی و تنوع سرعت را فراهم کند.

کلام آخر

گیربکس ها در زندگی بشر تغییرات زیادی ایجاد کردند به طوری که شرایطی فراهم کردند که انسان بتواند از دستگاه ها و ماشین آلات مختلف با کارایی بسیار بالا به راحتی استفاده کنند. امروزه آسانسور نیز با توجه به آپارتمانی شدن خانه ها و بیشتر شدن تعداد طبقات اهمیت زیادی در زندگی انسان ها پیدا کرده است وسیله ای که باعث می شود آسانسور گیربکس به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت کند موتور گیربکس می باشد.

منتظر تماس شما هستیم هیراد شایسته اعتماد